Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yeni sistem

Istek, uyari, sikayet, tebrik ve site ile ilgili goruslerini yaz.
Kullanıcı avatarı
welly275

Yeni sistem

Mesaj gönderen welly275 » Pzt Kas 21, 2016 2:05 am

Arkadaslar bu baslik altinda yeni sistemle ilgili geribildirimlerinizi, özellikle hata olan ya da oldugunu düsündügünüz yerleri bizimle paylasirsaniz memnun oluruz.

Berkay888

Re: Yeni sistem

Mesaj gönderen Berkay888 » Pzt Kas 21, 2016 11:22 am

Daha önceki arayüzde eğitim danışmanlığı seçeneği görünür bir yerdeydi şu an nerde bulamıyorum :? mümkünse yukarıdaki seçenekler kısmına ( anasayfa,forumlar,üyeler) ekleyebilirmisiniz veya yeni sistemde nerede ?
Google üzerinde 'deutschstudent eğitim danışmanlığı' diye aratıp ilk linke tıklayınca , site üzerinde şu hatayı veriyor 'No route found for "GET /viewpage.php"'

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Kas 21, 2016 12:16 pm

Danismanlik bölümü, üniversite tanitimlari ve makaleler yeni bir domain de bir kac güne kadar yayinlanmaya baslayacak(deutschstudent.com).
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Deniz2051

Mesaj gönderen Deniz2051 » Pzt Kas 21, 2016 12:31 pm

Şifreyi değiştirmek için baya uğraştım. Biraz daha belirgin bir menü yapılabilir

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Kas 21, 2016 12:47 pm

Deniz2051 yazdı:Şifreyi değiştirmek için baya uğraştım. Biraz daha belirgin bir menü yapılabilir
Kesinlikle katiliyorum. Ayni sorunu ben kendim de yasadim ve dün diger yönetici arkadaslar bayagi dalga gecmislerdi benle=)
www.deutschstudent.com

Deniz2051

Mesaj gönderen Deniz2051 » Pzt Kas 21, 2016 12:52 pm

Eski alıntı cevaplarda uyumsuzluk problemi var, düzeltilebilir mi bilemiyorum :D

ysFF
İletişim:

Mesaj gönderen ysFF » Pzt Kas 21, 2016 2:24 pm

Physiker yazdı:Danismanlik bölümü, üniversite tanitimlari ve makaleler yeni bir domain de bir kac güne kadar yayinlanmaya baslayacak(deutschstudent.com).
Bu kendi ayaginiza sikmak olur. Blog.deutschstudent.de diye subdomain üzerinden wordpress ile foruma uyumlu blog olusturup ordan paylamaniz cok daha yararli olur. Baska domain kullanirsaniz googleda cok geri siralara düsersiniz. Zaten bu sitede suan community diye subdomainden isliyo onuda düzeltmenizi tavsiye ederim.

Eski forumdaki /view.php sayfasini yeni forumun anasayfasina yönlendirin html den büyük hata var google üzerinden gelince.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Kas 21, 2016 2:32 pm

ysFF yazdı: Bu kendi ayaginiza sikmak olur. Blog.deutschstudent.de diye subdomain üzerinden wordpress ile foruma uyumlu blog olusturup ordan paylamaniz cok daha yararli olur. Baska domain kullanirsaniz googleda cok geri siralara düsersiniz. Zaten bu sitede suan community diye subdomainden isliyo onuda düzeltmenizi tavsiye ederim.

Eski forumdaki /view.php sayfasini yeni forumun anasayfasina yönlendirin html den büyük hata var google üzerinden gelince.
birsey olmaz:) Ona göre tedbirler alindi.
www.deutschstudent.com

sayko

Mesaj gönderen sayko » Pzt Kas 21, 2016 3:02 pm

Her seyin mavi ve siyah yazilarla olması seciciligi azaltiyor. Aranan zor bulunuyor. Daha keskin bir duzenlemeyle objeler birbirinden rahat ayrilabilmeli bence.

İkinci olarak da arama motorunda "sadece başlıklarda ara" dendiğinde aynı basligi birden fazla goruntuluyor. Bu da 2 sayfa sonuc bulacagi yerde ornegin 9 sayfa başlık buluyor. Eskiden boyleydi, su an ise hic arama yapmiyor ama onu su an duzeltmeye calisiyorsunuzdur zaten. Ama birden fazla baslik olayini duzeltmeye calisabilirsiniz bence.

ysFF
İletişim:

Mesaj gönderen ysFF » Sal Kas 22, 2016 12:38 pm

*Bi konuya yazilan yeni yorum anasayfada son basliklar veya forumda o basliga tiklayinca direk ilk mesaji göstermesi.

Bunun düzeltilmesi gerek basliga tikladigimizda en son mesaji göstermeli.

Serhan_

Mesaj gönderen Serhan_ » Sal Kas 22, 2016 2:30 pm

Ana sayfaki son konularda sağ tarafta üye isminin yanındaki ok işaretini tıklarsanız direk son mesaja gider.
Expatrio Referans Linki
https://expatrio.com?p=deutschstudent

TransferGO Referans Linki
https://transfergo.sjv.io/zad7RM

ysFF
İletişim:

Mesaj gönderen ysFF » Sal Kas 22, 2016 6:20 pm

Mobilden tiklamayi denerseniz bi :)

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Sal Kas 22, 2016 8:42 pm

Sagolasin bildirimin icin. Mobilde de konu basliginin altinda son mesaj diye tiklanabilir link var. portalda mobil görünümde kayboluyor ama forumun calismasini engelleyici bir eksiklik degil. önemli isleri hallettikten sonra dikkate alacagiz.

Berkay888

Mesaj gönderen Berkay888 » Sal Kas 22, 2016 9:55 pm

Physiker yazdı:Danismanlik bölümü, üniversite tanitimlari ve makaleler yeni bir domain de bir kac güne kadar yayinlanmaya baslayacak(deutschstudent.com).
Rica etsem bu işlemi biraz daha ön plana alıp hızlı davranırmısınız hem site açısından hemde kullanıcıların mağdur olmaması açısından en önemli konu bence eğitim danışmanlığı. Site güncellemeye girmeden birkaç saat önce mail atacaktım fakat aksadı ve ertesi günde baktığımda site bakımdaydı bir an önce işlemlere başlamam gerekiyor dil kursu okul durumu vesayire ona göre ayarlıyıcam.Bir an önce halledilmesi dileğiyle iyi çalışmalar .

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Sal Kas 22, 2016 11:09 pm

Berkay888 yazdı: Rica etsem bu işlemi biraz daha ön plana alıp hızlı davranırmısınız hem site açısından hemde kullanıcıların mağdur olmaması açısından en önemli konu bence eğitim danışmanlığı. Site güncellemeye girmeden birkaç saat önce mail atacaktım fakat aksadı ve ertesi günde baktığımda site bakımdaydı bir an önce işlemlere başlamam gerekiyor dil kursu okul durumu vesayire ona göre ayarlıyıcam.Bir an önce halledilmesi dileğiyle iyi çalışmalar .
1-2 güne yetismeyecegini ilk agizdan söleyebilirim. Suan tam gaz bitirmeye calisiyoruz fakat 1-2 gün imkansiz bir tahmin olur.
forumda arama yaparak uygun cevaplar bulacagina eminim. arama yaparken türkce karakter yerine ingilizce karakter kullanmaya dikkat etmeni tavsiye ederim. daha iyi sonuclar bulursun. bulamadigin yerde forumda sorunu yöneltebilirsin.

ysFF
İletişim:

Mesaj gönderen ysFF » Çrş Kas 23, 2016 10:48 pm

Özel Mesaj sistemi neden Deaktif? En büyük eksiklik bu, şuan.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Kas 24, 2016 2:16 am

ysFF yazdı:Özel Mesaj sistemi neden Deaktif? En büyük eksiklik bu, şuan.
Komple kaldirdik artik ve hic bir zaman da gelmeyecek özel mesaj sistemi.
www.deutschstudent.com

ysFF
İletişim:

Mesaj gönderen ysFF » Prş Kas 24, 2016 3:07 am

Physiker yazdı: Komple kaldirdik artik ve hic bir zaman da gelmeyecek özel mesaj sistemi.
Bence cok yanlis kendiniz icin kaldirdiysaniz özel mesaj ayarlarini kendiniz icin kapatabilirsiniz. Üyeler arasindaki iletisimi koparmak ne kadar dogru?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Kas 24, 2016 11:08 am

Hayir cok dogru bir karar ve sadece kendimiz icin kaldirmadik. Üyeler arasi iletisimi artirmak icin özel mesaj atmaya gerek yok.
www.deutschstudent.com

convivencia

Mesaj gönderen convivencia » Pzr Kas 27, 2016 12:26 am

Physiker yazdı:Hayir cok dogru bir karar ve sadece kendimiz icin kaldirmadik. Üyeler arasi iletisimi artirmak icin özel mesaj atmaya gerek yok.
Ben mesela master yapmak istedigim okul ve bölümmde okuyan birisini bulmustum forum uzerinden. Derslere baslamamisti henüz başlayınca tekrar şartların nasıl olduğunu konuşmak üzere sözleşmiştik. Orada okuyan muhtemelen tek üye var. Şu an ona nasıl ulaşacağım ulaşsam bile nasıl iletişime geçeceğim bilmiyorum.
Kararınıza saygı duymakla beraber büyük bir hata olduğunu düşünüyorum.