Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya'da Yüksek Lisans Ve Çalışma

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
halil.kakut

Almanya'da Yüksek Lisans Ve Çalışma

Mesaj gönderen halil.kakut » Çrş Mar 22, 2017 10:50 pm

Merhaba öncelikle herkese iyi Akşamlar diliyorum.
Ben Karabük Üniversitesinde Bilgisayar Mühendisliği son sınıfta okumaktayım. Almanya'da yüksek lisans ve çalışmayı, kariyer yapmayı düşünüyorum. Bu konuyla ilgili birçok yazı okudum fakat işin içinden çıkamadım. Goethe dil kursuna gittim İstanbul'da A1 seviyesinde belge aldım. Üniversiteler B1 hatta B2 seviyesinde şart koşuyorlar anladığım kadarıyla bende B1 seviyesine hatta B2 seviyesinde belge almayı düşünüyorum. Fakat Almanya'da yüksek lisans ve iş imkanı nasıl elde edebilirim? Yani hiçbir maddi desteğim yok bunu başarabilir miyim sizlere danışmak istedim..

burak0992

Re: Almanya'da Yüksek Lisans Ve Çalışma

Mesaj gönderen burak0992 » Prş Mar 23, 2017 12:07 am

Yüksek lisans için Garantör veya Bloke Hesap olması lazım. A1 seviyesinde şartlı kabul veren üniversiteler var fakat şu an Konsolosluklar en az A2 dil belgesi getirin diyorlarmış. Umarım bir yolunu bulup eğitimine burada devam edersin.Başarılar.
Be different,make a difference...

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Prş Mar 23, 2017 12:41 am

geldikten sonra is bulmada senin kapasiten ve bilgin önemli. ögrenciyken werkstudent pozisyonuyla gayet iyi paralar kazanabilirsin. fakat framework bilmiyosan, programlama mantigini iyi oturtamamissan zor.

ilk isyerini bulurken belki az biraz zorluk yasayabilirsin ama tecrübe kazandikca kolaylasir.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Mar 23, 2017 3:58 pm

Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

halil.kakut

Mesaj gönderen halil.kakut » Prş Mar 23, 2017 11:43 pm

Teşekkür ederim ilgileriniz için inşallah orada yüksek lisans yapabilirim. Uzun ve zahmetli bir yola çıkacağım artık.

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Cum Mar 24, 2017 1:24 am

Ogrenciyken 120 gun tam 240 gun yari zamanli calisma iznimiz var cogumuzun. Bazi forum uyelerinin eski yazilarinda ayni isyerinde 1 yil hatta daha uzun calistigini okudum. Bu yasal olarak mumkun mu?

sevinctommy

Mesaj gönderen sevinctommy » Cum Mar 24, 2017 1:37 am

Denizz yazdı:Ogrenciyken 120 gun tam 240 gun yari zamanli calisma iznimiz var cogumuzun. Bazi forum uyelerinin eski yazilarinda ayni isyerinde 1 yil hatta daha uzun calistigini okudum. Bu yasal olarak mumkun mu?
Bu Yasal olarak mümkün degildir. Bir yil süre icerisinde 120 tam gün 240 yarim günü doldurursa isten cikartilmasi takip eden senenin basinda tekrardan ise baslayabilir.Fakat is yeri eger Üniversite oluyorsa buna torelans gosteriliyor.

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Cum Mar 24, 2017 6:36 am

Evet okumustum bunu ama bi onceki mesajimda bahsettigim 1 yil ayni isyerinde calisan kisiler genelde dersleri cok iyi olmayip oturumlarini riske atmamak icin isci oturumuna basvuran kisiler. Sanirim teoride mumkun olarak gorunmesede pratikte uygulama yolu var.

orcun.ozgur

Mesaj gönderen orcun.ozgur » Cum Mar 24, 2017 7:37 am

Almanca bildigimize dair herhangi bir belgemiz yok ise, ingilizce olan bir bölüm okuma ihtimalimiz var midir ??

Almanca'yi orda öğrenmeyi tercih ediyorum, gerekirse okula birkaç ay önceden gidip kursa gidebilirim ama bunu nasil okula kanitlayabilirim o da bir konu.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Mar 24, 2017 11:23 am

orcun.ozgur yazdı:Almanca bildigimize dair herhangi bir belgemiz yok ise, ingilizce olan bir bölüm okuma ihtimalimiz var midir ??

Almanca'yi orda öğrenmeyi tercih ediyorum, gerekirse okula birkaç ay önceden gidip kursa gidebilirim ama bunu nasil okula kanitlayabilirim o da bir konu.
Konuyla sorunun alakasi ne?????
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

orcun.ozgur

Mesaj gönderen orcun.ozgur » Cum Mar 24, 2017 1:53 pm

Ilk mesaja bakarsaniz. Orda alakasi bulunuyor.