Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Master esimle birklikte

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Master esimle birklikte

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Şub 20, 2017 6:26 pm

Tutumunda birsey yok, neyi yanlis anladiniz bilmiyorum. Fizik mezunu olarak sektörde calismis biri olarak sorularinizi cevaplamaya calistim ama sorulariniz bir akademisyenin soracagi sorulara benzemiyordu belki sorun sizden kaynaklaniyor olabilir.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

knsphysic

Mesaj gönderen knsphysic » Pzt Şub 20, 2017 11:14 pm

Yorumsuz... Tebrik ediyorum yazılanlardan bir akademisyenin neyi sorup soramayacağını anladığınız için...

Yavuzhan

Mesaj gönderen Yavuzhan » Pzt Şub 20, 2017 11:47 pm

knsphysic yazdı:Yorumsuz... Tebrik ediyorum yazılanlardan bir akademisyenin neyi sorup soramayacağını anladığınız için...
Kusura bakmayin lâkin Gurkan Bey'in tutumu gayet doğal.Siz Almanyadaki muhataplariniza kendinizi akademisyen olarak tanitarak bir cok sorunuza cevap bulabilirsiniz en basitinden internetten profilleri inceleyip bir takim mailler yollamak gibi.Şahsen size ornek vermek amaciyla soyleyeyim.KIT ile alakali bircok soruma Instagramdan konum bolumunden KIT i sectigimde cikan bir cok ogrenci ile kontak kurarak sorularima cevap buldum.Ve emin olun Gurkan Beyin size bu kadar fazla cevap yazmasi gercekten size yardim etmek istemesinden kaynaklaniyor.Normalde onun bu kadar fazla mesajini coğu konu basliği altinda bulamazsiniz.
Basarilar...

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Sal Şub 21, 2017 2:36 am

Linkedin diye bir site var sayin knsphysics.
Bu kadar destege bu tutum yorumsuz asil.

duisburger

Mesaj gönderen duisburger » Sal Şub 21, 2017 1:03 pm

Bosna da daha lisans egitimin bitmemis, almancan yok hic.. Direk lise cocuklari gibi ne kadar maas alirim gibi sorular sormusun. Sana gerekli olan sorularin hic birini sormamisin. Örnegin bu bölümün mezunlari özellikle hangi alanlarda is bulurlar, yüksek lisansim yok, almancam yok, bosna gibi bir ülkeden alacagim lisans diplomasiyla is bulabilirmiyim, yüksek lisans egitimi veriliyorsa nerde veriliyor, hangi alanlarda, belli bir bölüm varsa o bölümün hangi agirlik alanlarinda. Tez calismasi nasil oluyor, firmalarda tez yazabiliyormuyuz, is basvurusunda en cok Almanya da neye dikkat ederler gibi sorular sorar benim bildigim akademik kariyer hedefleyen birisi. Türk varmi? Türkler hangi firmalarda? Mail adresleri varmi? Yilda kac gün tatil yaparlar? Bunlari lise seviyesindeki ergen bir cocuk bile sormaz. Yine de iyi niyetle yönetici arkadas sana mümkün oldugu kadar acik bir sekilde ve verdigi cevaplardan da anlasildigi üzere yöneltilen sorularin garipliginin farkinda olarak yardimci olmaya calismis ama verilen tepkiye bakinca ve sorularindan da anlasildigi üzere zaten "YORUMSUZ" birakmak en dogrusu olur bence de.:)

knsphysic

Mesaj gönderen knsphysic » Sal Şub 21, 2017 8:52 pm

Yavuzhan yazdı:Kusura bakmayin lâkin Gurkan Bey'in tutumu gayet doğal.Siz Almanyadaki muhataplariniza kendinizi akademisyen olarak tanitarak bir cok sorunuza cevap bulabilirsiniz en basitinden internetten profilleri inceleyip bir takim mailler yollamak gibi.Şahsen size ornek vermek amaciyla soyleyeyim.KIT ile alakali bircok soruma Instagramdan konum bolumunden KIT i sectigimde cikan bir cok ogrenci ile kontak kurarak sorularima cevap buldum.Ve emin olun Gurkan Beyin size bu kadar fazla cevap yazmasi gercekten size yardim etmek istemesinden kaynaklaniyor.Normalde onun bu kadar fazla mesajini coğu konu basliği altinda bulamazsiniz.
Basarilar...

Tanıtmadığımı kim söyledi? Tek bilgi kaynağı olarak burayı kullandığımı nereden çıkardınız? Araştırma yapmadığımı nereden biliyorsunuz?

Denizz yazdı:Linkedin diye bir site var sayin knsphysics.
Bu kadar destege bu tutum yorumsuz asil.
Linkedini de gayet iyi biliyor ve kullanıyorum. İlginiz için teşekkürler
duisburger yazdı:Bosna da daha lisans egitimin bitmemis, almancan yok hic.. Direk lise cocuklari gibi ne kadar maas alirim gibi sorular sormusun. Sana gerekli olan sorularin hic birini sormamisin. Örnegin bu bölümün mezunlari özellikle hangi alanlarda is bulurlar, yüksek lisansim yok, almancam yok, bosna gibi bir ülkeden alacagim lisans diplomasiyla is bulabilirmiyim, yüksek lisans egitimi veriliyorsa nerde veriliyor, hangi alanlarda, belli bir bölüm varsa o bölümün hangi agirlik alanlarinda. Tez calismasi nasil oluyor, firmalarda tez yazabiliyormuyuz, is basvurusunda en cok Almanya da neye dikkat ederler gibi sorular sorar benim bildigim akademik kariyer hedefleyen birisi. Türk varmi? Türkler hangi firmalarda? Mail adresleri varmi? Yilda kac gün tatil yaparlar? Bunlari lise seviyesindeki ergen bir cocuk bile sormaz. Yine de iyi niyetle yönetici arkadas sana mümkün oldugu kadar acik bir sekilde ve verdigi cevaplardan da anlasildigi üzere yöneltilen sorularin garipliginin farkinda olarak yardimci olmaya calismis ama verilen tepkiye bakinca ve sorularindan da anlasildigi üzere zaten "YORUMSUZ" birakmak en dogrusu olur bence de.:)
Valla tebrik ediyorum sizi. Gerçekten büyük bir başarı örneği sergilemişsiniz. Başka birisinin sorularını sanki benmişim gibi yazmış sırf eleştirmek için bu kadar uzun bir yazı yazmışsınız. Bu mesajınızı umuyorum ki benim mesajımın başladığı yerden itibaren okuyunca Bosna da okumadığımı, Almanca bilmediğimi söylemediğimi, "Lise Çocukları gibi" sorular sormadığımı anladığınızda en azından "ÖZÜR" dileyeceğinizi umuyorum.

Sevgili arkadaşlar

Buradaki her bir arkadaşın samimiyetle mesajlar yazdığına canı gönülden inanıyorum. Ancak lütfen eleştirirken karşınızdaki insanın konumunu, potansiyelini, şartları ve özel koşullarını bilmeden yanlış eleştirilerden kaçının lütfen. Çok meraktan değil ancak bilgi olması açısından belirteyim; Akademisyenim, 30 yaşında ve evli bir çocuk babasıyım. Ana dilim gibi İngilizce ve orta seviye Almancam var. Hayatımın yarısı 46 ülke gezerek ve milyonluk Avrupa Birliği projeleri yaparak geçti. Yani anlayacağınız hem linkedini hem de hem instagramı hem de yurtdışı bağlantıları olan bir insanım. Tabiki de partnerlerimden aldığım bilgiler ışığında ve gördüklerimden değişik ülkelerdeki yaşam ve çalışma konularında bilgi sahibiyim. Benim burada sorduğum ve öğrenmek istediğim mevzu fizikçi bir türk arkadaşın gözünden Almanya daki çalışma şartları ve insanı koşulları öğrenmektir. Almanya nın doğusu ile batısı bile farklıdır. Ausgburg tada yaşadım Dusseldorf tada bulundum. Nurnberg te göl de bile yüzdüm. Ama her bir işin bulunduğu şehirdeki durumuna göre farklılıkları bulunmaktadır. Benim sorduğum çok basit ve izah edilebilir bir soru idi.

Herkese mesajları için teşekkür ediyorum. Ayrıca "duisburger" arkadaştan da merakla o uzun mesajının kısa olan özür mesajını canı gönülden izliyor olacağım.

İyi akşamlar, auf wiedersehen,

duisburger

Mesaj gönderen duisburger » Çrş Şub 22, 2017 9:50 am

Yas ve tecrübe olarak ben daha büyügüm o zaman:) Özür dilemesi gereken sensin ilk asamada bence:) Ben bu kadar tutarsiz bir üye görmedim simdiye kadar. physikerin neden kaale almadigini simdi anladim:)

knsphysic

Mesaj gönderen knsphysic » Çrş Şub 22, 2017 10:58 am

duisburger yazdı:Yas ve tecrübe olarak ben daha büyügüm o zaman:) Özür dilemesi gereken sensin ilk asamada bence:) Ben bu kadar tutarsiz bir üye görmedim simdiye kadar. physikerin neden kaale almadigini simdi anladim:)
Valla tebrik ediyorum...