Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Remonstration

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Selo35

Remonstration

Mesaj gönderen Selo35 » Çrş Kas 23, 2016 12:53 am

merhaba arkadaslar,

20.09.2016 yapmis oldugum vize basvurusndan 36.gun red aldim./IZMIR KONSOLOSLUK

Red mektubunda gerekce olarak. (benim almanyada okumak istedigme inanmiyolar)

Sehr geehrter Herr ....
das Generalkonsulat bedauert, ihnen mitteilen zu müssen, dass ihrem Antrag auf Erteilung eines Visums nach Abschluss der Prüfung auf Grundlage des deutschen Auslaenderrechts nicht entsprochen werden kann.
Sie haben die Erteilung eines Visums zum Zwecke des Studiums beantragt.
In Ihrem Falle bestehen erhebliche begründete Zweifel, dass Sie den angegebenen auch tatsaechlich verfolgen. Sie haben den Aufenthaltszweck (Studium mit ggf. Vorgeschaltetem Sprachkurs) nicht hinreichend glaubhaft machen können. Insbesondere Ihn bisheriger Werdegang laesst keine Rückschlüsse auf die Ernsthaftigkeit Ihrer Studienabsichten zu. Zudem steht angesicht Ihrer bisherigen schulischen und akademischen Leistungen die Faehigkeiten, das Studium und den ggf. Vorgeschalteten Sprachkurs tatsaechlich innerhalb eines angemessenen Zeitrahmens erfolgreich abzuschliessen, derart in Frage, dass hieraus auf eine missbrauchliche Inanspruchnahme des Visums geschlossen werden kann. devamı var ama aşağıda önemli yerleri

-Benim 2014 tr lise bitrmem ve niye direk uniye baslamamam / fakat tr de lys sonucu agustosda geliyor ve bu demek oluyor ki wintersemester icin basvuru yapilamiyor. direk 1 sene kaybim oluyor zaten bu 1 sene icindede calismak zorunda kaldim. 2015 de almanyaya gidip geldikten
sonrada sommersemester icin bewerbung yapilmiyordu bende mecburen yaklasik olarak 1 sene daha calistim

Red yazisindan/sie sind im Bundesgebiet geboren und kehrten mit Ihrer Familie in die Turkei zuruck. Dort schlossen sie die Schule bereits im Sommer 2014 ab. Statt kurzfristig ein Studium aufzunehmen, gaben sie an, bis heute, also zwei Jahre, ein Praktikum
gemacht zu haben ( Arbeit im Call-Center).

-gecen sene WS15/16 bachelor icin hamburga gitmistim vize almistim fakat dayimla anlasamadim ve geri donmek zorunda kaldim evde bulamadim yurtlardada yer yoktu. (neden almanyadayken baska universte ve ev/yurt bakmadigimi soruyor) fakat üniverstenin başladığı dönemde evlerde sıkıntı oluyor ev bulamadım studentenwerkde sommersemester için ev çıkabilecegii söylemişti bende mecburen döndüm

Red yazisindan/Zum Wintersemester 2015/16 reisten sie zu Studienzwecken ein, das begonnene Studium wurde umgehen abgebrochen , da sie sicht mit ihrem Onkel nich verstanden haetten.
Bei familiaeren Problemen mit dem Aufenthalt im Haushalt des Onkels haetten *** den Wohnsitz und Studienort bereits direkt waehrend des vergangenen Aufenthalt zum Sommersemester wechseln konnen.

Itıraz ettim almanca 3 sayfalık bir yazı oldu. ek olarak aşağdakinleri ekledim
-almanyadan 2015 hemen döndükte sonra evlere başvurdum braunschweig için bunun mailde ek olarak pdf.dosyası ekledim WARTELİSTE-STUDENTENWERK.
-evde çıkmıştı mietvertragda imzalamıştım bunun mailini ekledim.(MİETVERTRAG)
-lise diplomasını tarihini, lise transkiptimi matematikde 75 puanla bitirdiğme ilgi çektim informatik için önemli olduğu için, LYS-sonuc tarihi

itiraz dilekçesinde herşeye değindim.
ev konusunda- ev bulamadım sokakta kalamazdım dayımla devamlı tartışyorduk tabi daha uzun ama özet olarak
ev konusu gelicek- bu duruma tekrar düşmemek için evlere erkenden başvurdum ve evde çıktı ekte görebilirsiniz.
lys sonucu 23.temmuzda veriliyordu ve çoğu üni için geçikmiştim. bazı ünilerde sommersemeter başladığını bilmiyordum bekideburda büyük bir hata yaptım
benim başaramıcamı söylemişsiniz ama burada sizi lisedeki matematik notlarımla etkilemek isterim.
call-centerda IT alnında ve çağrı görevlisi olarak çalıstığımı yazdım.
gibi...

Ben okulu arayip sommersemester icin bewerben yaptim tekrar ve kabulum 3-4 hafta icinde gelcek.

itirazın son kısmında bana en azından sommersemester için vize vermesini rica ettim bunun beni çok mutlu ediceğini gibi almanca yazdım.

sonucta dil eksikliği yok genelde dil nedeniyle vizeden red alıyor çoğu kişi. Ben Tesdafa sahibim okuldan direk kabul aldım.
sizce itirazıma POZİTİF BİR YANIT ALIRMIYIM?

Selo35

Re: Remonstration

Mesaj gönderen Selo35 » Çrş Kas 23, 2016 4:31 pm

Selo35 yazdı:merhaba arkadaslar,

20.09.2016 yapmis oldugum vize basvurusndan 36.gun red aldim./IZMIR KONSOLOSLUK

Red mektubunda gerekce olarak. (benim almanyada okumak istedigme inanmiyolar)
2015 senesinde gitmiştim üni için fakat dayımla anlaşamadığım için ve ev bulamadığım için geriye döndüm. geriye döndükten sonra evlerin daha rahat çıkabileceği başka bir üni buldum ve yaklaşık 10 ay öncesinden STUDENTENWERK BS başvurudm ve evde çıkmıştı kirası bile geldi yatırıp kündigen yaptım mecburen red gelince. 2014 senesinde liseyi bitirdim ve call centerde çalışmaya başladım ve 1 sene sonra üniye başlayıp geri dönünce tekrar çalıştım yani yaklaşık 2 sene buda kafalarına takılmış yani niye daha erken üniye başlamadın gibi ama nedenleri belli.

Itıraz ettim almanca 3 sayfalık bir yazı oldu. ek olarak aşağdakinleri ekledim
-almanyadan 2015 hemen döndükte sonra evlere başvurdum braunschweig için bunun mailde ek olarak pdf.dosyası ekledim WARTELİSTE-STUDENTENWERK.
-evde çıkmıştı mietvertragda imzalamıştım bunun mailini ekledim.(MİETVERTRAG)
-lise diplomasını tarihini, lise transkiptimi matematikde 75 puanla bitirdiğme ilgi çektim informatik için önemli olduğu için, LYS-sonuc tarihi

itiraz dilekçesinde herşeye değindim.
ev konusunda- ev bulamadım sokakta kalamazdım dayımla devamlı tartışyorduk tabi daha uzun ama özet olarak.
ev konusu - bu duruma(2015) tekrar düşmemek için evlere erkenden başvurdum ve evde çıktı ekte görebilirsiniz.
lys sonucu 23.temmuzda veriliyordu ve çoğu üni için geçikmiştim. bazı ünilerde sommersemeter başladığını bilmiyordum bekideburda büyük bir hata yaptım
benim başaramıcamı söylemişsiniz ama burada sizi lisedeki matematik notlarımla etkilemek isterim.
call-centerda IT alnında ve çağrı görevlisi olarak çalıstığımı yazdım.
gibi...

Ben okulu arayip sommersemester icin bewerben yaptim tekrar ve kabulum 3-4 hafta icinde gelcek.

itirazın son kısmında bana en azından sommersemester için vize vermesini rica ettim bunun beni çok mutlu ediceğini gibi almanca yazdım.

sonucta dil eksikliği yok genelde dil nedeniyle vizeden red alıyor çoğu kişi. Ben Tesdafa sahibim okuldan direk kabul aldım.
sizce itirazıma POZİTİF BİR YANIT ALIRMIYIM?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Remonstration

Mesaj gönderen Physiker » Prş Kas 24, 2016 11:06 am

Biraz zor maalesef. Call Center daki is staj olarak sayilmaz. Bölümle de cok alakali gözükmüyür. 1 yil degil 2 yil bosluk var arada. Ilk 1 yil beklemek de cok yanlis olmus. Sonucta NC frei olan bir bölüme de ekim ayina kadar kayit yapilabilirdi veya bir sonraki dönem yani yaz dönemi icin de basvuru yapilmamis. Bir cok üniversitede lisans bölümleri yine yaz dönemi de basliyor. Daha sonra vize alip gelmissiniz ve kalacak yer bulamadim ve amcamla anlasamadim geri döndüm bir yil da ordan kaybettim gibi bir aciklama aslinda "direk bana red verin" demek gibi olmus. Ilk vize basvurusunda saglik veya ailesel bir sorun göstermeniz gerekiyordu. Daha önce burda kaldiginiz icin almanca sorunu zaten olmamasi gerekiyor, geriye iki sey kaliyor: Egitim olarak basarili bir ögrencimi(Bu arada matematik de 75 puan cok etkileyici bir puan degil)? ve maddi olarak egitim masraflarini egitimi boyunca burda karsilayabilirmi? Ilki cok kötü gözükmüyor, ayni durumda vize alan bir cok kisi var ama ikincisi cok kritik duruyor. 1 yil Call Center da calismak zorunda kalmissiniz ve 1 yil sonra gelip burda kalacak yer ve maddi durumlardan ötürü geri dönmek zorunda kalmissiniz.

Su asamada iki seyi tavsiye ederim: 1. Bloke hesap acin sayet garantörle basvuru yaptiysaniz ve ikinci basvuruya giderken tapu, ruhsat vs ne varsa götürün. 2. TestAS sinavina girin ve cok iyi bir puan alirsaniz(yani zeki bir ögrenci oldugunuzu kanitlamiz olursaniz) büyük ihtimalle vize verirler. Ama yukardaki sekilde tekrar red cevabina itiraz sekliniz red gerekcelerini iyice güclendirmekten baska birseye yaramamis.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com