Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'da Ogretmen Olmak

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
odymc

Almanya\'da Ogretmen Olmak

Mesaj gönderen odymc » Cmt Eki 08, 2016 6:43 pm

Arkadaslar merhaba, forumu baya kurcaladim ama belki bazi basliklar bana yabanci geldigi icin tam anlayamamis olabilirim. Ayni konu hakkinda yeni bir baslik acmamisimdir umarim.

Simdi benim merak ettigim bir kac soru var,
Ben hali hazirda Beden Egitimi Ogretmenligi okuyorum ve ayni zamanda profesyonel sporcuyum. Surekli sehir disindaki takimlarda oynadigim icin okulum 6.senesinde ve ben henuz 2. ve 3. sinif derslerini aliyorum. Ve su andan itibaren tek istedigim Almanya\'da universiteye devam etmek. Almanca dil seviyem yok denecek kadar. Burada egitime devam edersem bu sene dahil okulu bitirmem 3 senemi alacak gibi. Simdi ben bu saatten sonra bu donemi bitirip Mart - Nisan aylarinda Almanya\'ya dil egitimi icin gitmeyi dusunuyorum. Bunu imkanlarim dahilinde bir sonraki yila kadar devam ettirmeyi dusunuyorum. Yani 2017 Mart-Nisan Almanya da dil kursuna baslayip 2018 Ocak ayinda bir kac universiteye basvuru yapmayi dusunuyorum. Hersey yolunda gider ve ben 2018 Ocak ayinda x bir universiteden kabul alirsam beni neler bekliyor.
1-) Lisans egitimimi kac sene de tamamlayabilirim?
2-) Burada basarili oldugum derslerden muaf olma durumum nedir?
3-) Lisans egitiminden sonra Almanya\'da ogretmenlik yapabilir miyim? Bu durumda surec nasil devam ediyor?
4-) Lisans egitiminden sonra sozlesmeli ogretmen ve Yuksek Lisans egitimi alabilir miyim?

Simdilik bunlari bilmek benim icin yeterli olacaktir. Yazamadiklarim disinda kalan fikirlerinizi de duymak isterim arkadaslar.
Simdiden tesekkur ederim.