Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Schengen Vizesini Egitim Vizesine Cevirme

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
lordinyus01

Mesaj gönderen lordinyus01 » Çrş Tem 08, 2015 11:34 pm

merhaba abilerim ben suan almanyada schengen vizesi ile burdayim eylule kadar suresi var 1 hafta oldu olmadi tu clausthal a gittik basvurdum baktilar puanima felan konustuk hic bir ceviri felan yapmadim sadece sormaya gitmistim ama pasaport fot onayli diploma fot lys sonuc bel (kazandi degil) sonra kadin benimle konustu ingilizce baya samimi gulustuk felan kadin dedi 1 saat sonra gel dedi gittim iste sparkasse bankasina para yatirdim basvuru ucreti 60 euro geri geldim kadin bana tebrik ederim kabul edildin dedi 2 tane kagit verdi 1 sartli kabul 2 dil kursu baslangic tarihleri felan onayli belge dedi bu ikisi vize icin gerekli dedi bende tamam dedim bolum machinenbau dedi 2 tarihte kurs var vize islemlerine gore baslarsin dedi eylul 28 ine kurs basliyor digeri ocakta simdi onemli olan konu ban garantor ile basvurcam simdi gitsem landkreis a desemki ben sartli kabul aldim dil kursunada yazildim bana oturum islemlerini baslatirlarmi yok bana git ulkene ogrenci vizesi al sonra mi gel derler cok acayip kafam karisti uni ye basvurmadan once kiz arkadasim ile gittim bize kabul belgesi lazim dediler ama internetden baktigimda ise bi yazi okudum ogrenci vizesi ile gelmem lazimmis felan bende dedim siz degerli bu ise bilen abilerime sorayim dedim yardimci olursniz sevirim ha birde ben 11 agustos da memlekete geri donecem eger olursa biraz dururum geri gelirim buraya yanliz simdi basvursam bunlara 11 agustos a kadar hallederlermi ne diyorsun akil verin bana abilerim :)

lordinyus01

Mesaj gönderen lordinyus01 » Çrş Tem 08, 2015 11:36 pm

hizli hizli ve heyecanli bir sekilde yazdim eger bir yanlisim varsa affola :)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Tem 09, 2015 1:09 am

Turkiyeden ogrenci vizesini basvurmalisin.
Burada sansini deneyebilirsin, bizim icinde bir kobay olmus olursun.

Bu arada heyecanlida olsan cok kotu yazmissin, noktalama isaretleri SIFIR..
Universite okuyacak ogrenci dikkat etmeli yazim kurallarina

Egitim hayatinda basarilar
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

lordinyus01

Mesaj gönderen lordinyus01 » Prş Tem 09, 2015 1:18 am

Staatsmann abim haklisin noktalama isareti sifir ama anla beni birazcik abim. Ben en kisa surede landkreis a gideyim sorayim bakalim ne diyecekler.Son sorum yeniden diploma felan isteyecekler mi benden ? Tesekkurler.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Tem 09, 2015 1:29 am

Sen git bir sor, dedigim gibi bizim icinde kobay olmus olursun eger vizeyi Almanya\'da verirlerse bizde yeni bir sey ogrenmis oluruz.

Tum belgelerini gotur.

lordinyus01

Mesaj gönderen lordinyus01 » Prş Tem 09, 2015 3:09 pm

Uzucu haber. Simdi geldim Landkreis dan gittim konustum soyledikleri; ulkene geri git , alman konsolosluguna basvur, vizeni al, buraya geri gel ama bu isi geri donesiye kadar zorluyacagim. Hannover Turk konsoloslugana gidip soracam bi avukat tutup sorabilirim. Gorunen o ki imkansiz ama en azindan sansimi deniyecegim. Desteginiz ve cevaplariniz icin tesekkur ederim. Son sorum Turkiyedeki Alman konsolosluklari belgelerin cevirisini istiyorlarmi diploma mi felan ikincisi ; ben burda universiteye basvururken hicbir ceviri yapmadan gittim sadece pasaport fot. , diploma fot. , Lys sonuc belgemin fotokopisini goturdum hemen kabul ettiler. Tesekkurler

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Tem 09, 2015 3:18 pm

Almanca veya Ingilizceye ceviri lazim, noter onayi sart degil.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Prş Tem 09, 2015 7:06 pm

turk konsoloslugu ne yapacak? bos yere kosarsin pesinden. avukata bosa para harcayacagina;

en iyisi belgelerini tamamla randevunu al git turkiyeye, basvurunu yap. pasaportunu alirsa konsolosluktan geri al pasaportunu sonra zaten schengen vizen var almanyada devam edersin tatiline, hem islemler devam eder hem de almanyadayken yabancilar subesinden islemleri takip etme firsatin olur. vizen onaylandiginda da turkiyeye gider vizeni alir gelirsin ;)

cansu123

Re: Schengen Vizesini Egitim Vizesine Cevirme

Mesaj gönderen cansu123 » Çrş Mar 22, 2017 10:54 pm

welly275 yazdı:turk konsoloslugu ne yapacak? bos yere kosarsin pesinden. avukata bosa para harcayacagina;

en iyisi belgelerini tamamla randevunu al git turkiyeye, basvurunu yap. pasaportunu alirsa konsolosluktan geri al pasaportunu sonra zaten schengen vizen var almanyada devam edersin tatiline, hem islemler devam eder hem de almanyadayken yabancilar subesinden islemleri takip etme firsatin olur. vizen onaylandiginda da turkiyeye gider vizeni alir gelirsin ;)
Merhaba türkiyede vizeye basvurunca passportunu geri alabiliyomusun?

burak0992

Mesaj gönderen burak0992 » Prş Mar 23, 2017 12:09 am

cansu123 yazdı:Merhaba türkiyede vizeye basvurunca passportunu geri alabiliyomusun?
Evet.
Be different,make a difference...

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Prş Mar 23, 2017 12:43 am

evet, kimsenin senin pasaportuna el koyma yetkisi yok ama sonra vizen onaylaninca gidip geslim etmen gerek elden

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Prş Mar 23, 2017 1:26 pm

Welly pardon, duzeltmek istedim. sanirim eskiden dedigin gibiydi ama artik Kargoyla da teslim aliyorlae ve yine kargo ile evine gonderiyorlar. Ben oyle yaptim ordan biliyorum.

fuatbaslik

Mesaj gönderen fuatbaslik » Prş Mar 23, 2017 4:07 pm

lordinyus01 yazdı:merhaba abilerim ben suan almanyada schengen vizesi ile burdayim eylule kadar suresi var 1 hafta oldu olmadi tu clausthal a gittik basvurdum baktilar puanima felan konustuk hic bir ceviri felan yapmadim sadece sormaya gitmistim ama pasaport fot onayli diploma fot lys sonuc bel (kazandi degil) sonra kadin benimle konustu ingilizce baya samimi gulustuk felan kadin dedi 1 saat sonra gel dedi gittim iste sparkasse bankasina para yatirdim basvuru ucreti 60 euro geri geldim kadin bana tebrik ederim kabul edildin dedi 2 tane kagit verdi 1 sartli kabul 2 dil kursu baslangic tarihleri felan onayli belge dedi bu ikisi vize icin gerekli dedi bende tamam dedim bolum machinenbau dedi 2 tarihte kurs var vize islemlerine gore baslarsin dedi eylul 28 ine kurs basliyor digeri ocakta simdi onemli olan konu ban garantor ile basvurcam simdi gitsem landkreis a desemki ben sartli kabul aldim dil kursunada yazildim bana oturum islemlerini baslatirlarmi yok bana git ulkene ogrenci vizesi al sonra mi gel derler cok acayip kafam karisti uni ye basvurmadan once kiz arkadasim ile gittim bize kabul belgesi lazim dediler ama internetden baktigimda ise bi yazi okudum ogrenci vizesi ile gelmem lazimmis felan bende dedim siz degerli bu ise bilen abilerime sorayim dedim yardimci olursniz sevirim ha birde ben 11 agustos da memlekete geri donecem eger olursa biraz dururum geri gelirim buraya yanliz simdi basvursam bunlara 11 agustos a kadar hallederlermi ne diyorsun akil verin bana abilerim :)
Sana en büyük tavsiyem şu olabilir. Türkiye de başvuru yaparken Bloke Hesapla Almanya'ya geleceksen, kesinlikle bloke hesabı burada hallet derim . Türkiye den uğraşmak hem zor hem de zaman istiyor.

nepharyl_

Mesaj gönderen nepharyl_ » Prş Mar 23, 2017 4:18 pm

Merhabalar,

vize geri alma konusunda bir soru sormak istedim görünce ben de. Ben de intensivkurs vizesiyle gitmek istiyorum. Ağustos'ta şartlı kabul alabilirsem Türkiyeye dönüp, öğrenci vizesine başvurup Almanya'da kursuma dönebiliyor muyum kurs vizem ile pasaportumu alıp? Tam anlayamadım, vize basılacağı zaman mı gidip pasaportu götürüp basturuyorum vizeyi? Açıklarsanız çok çok mutlu olurum.

Çok teşekkürler.

Zebercet

Mesaj gönderen Zebercet » Prş Mar 23, 2017 4:53 pm

lordinyus01 yazdı:Uzucu haber. Simdi geldim Landkreis dan gittim konustum soyledikleri; ulkene geri git , alman konsolosluguna basvur, vizeni al, buraya geri gel ama bu isi geri donesiye kadar zorluyacagim. Hannover Turk konsoloslugana gidip soracam bi avukat tutup sorabilirim. Gorunen o ki imkansiz ama en azindan sansimi deniyecegim. Desteginiz ve cevaplariniz icin tesekkur ederim. Son sorum Turkiyedeki Alman konsolosluklari belgelerin cevirisini istiyorlarmi diploma mi felan ikincisi ; ben burda universiteye basvururken hicbir ceviri yapmadan gittim sadece pasaport fot. , diploma fot. , Lys sonuc belgemin fotokopisini goturdum hemen kabul ettiler. Tesekkurler

Lys sonucunuz nasıldı? (Sıralama ve kaç puan aldığınız)

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Prş Mar 23, 2017 6:19 pm

nepharyl_ yazdı:Merhabalar,

vize geri alma konusunda bir soru sormak istedim görünce ben de. Ben de intensivkurs vizesiyle gitmek istiyorum. Ağustos'ta şartlı kabul alabilirsem Türkiyeye dönüp, öğrenci vizesine başvurup Almanya'da kursuma dönebiliyor muyum kurs vizem ile pasaportumu alıp? Tam anlayamadım, vize basılacağı zaman mı gidip pasaportu götürüp basturuyorum vizeyi? Açıklarsanız çok çok mutlu olurum.

Çok teşekkürler.
Ne sormak istediginizi tam anlayamadim. Soyle yanitlamaya calisayim; vize gorusmesine pasaportunu kesinlikle goturuyorsun ama istersen birakmayabiliyorsun. Gorusmede bir kac gun icinde yurt disina cikacagini pasaportuna ihtiyacin oldugunu soylersen geri alirsin. Daha sonra seni arar pasaportunu isterler. Kargo ile yollarsin fakat onlar geri yurtdisina yollarlar mi emin degili. Ups'e sor bi cift yonlu odeme yapabiliyor musun? Yada konsolosluga kisa bir email yaz, sor yurt disina yolluyorlar mi diye. Hemen alip 10 dk da basmiyorlar 2-3 gun kaliyor onlarda bide.

nepharyl_

Mesaj gönderen nepharyl_ » Prş Mar 23, 2017 7:22 pm

Merhaba. Öncelikle yanıt için teşekkür ederim. Ben dil kursu için gideceğim Haziran - Ekim için. Üniversite başvurularımı da yapacağım oradayken. Şartlı kabul aldığım takdirde, Almanya'da dil kursundayken, Ağustos ayı gibi modülün arasında geri dönüp öğrenci vizesi başvurusu yapmak istiyorum. Ancak kur yeniden başlayacağı için Almanya'ya dönmem gerekecek. Pasaportumu başvuru sonrası geri alıp, Almanya'ya dönmek istiyorum. Öğrenci vizemin red/kabul alacağı zaman mı beni geri arayacaklar? Öyle bir şansım var mı diye merak ettim. Şayet mümkünse, çok iyi olur.

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Prş Mar 23, 2017 8:32 pm

Merhaba. Belgelerini almanya ya yollayacak, incelendikten 4-6 hafta sonra, olumlu yada olumsuz sonuclandiktan sonra arayip pasaportunu isteyecekler.
Kisacasi mumkun bu durum, aradiklarinda bir haftaligina Turkiye ye geri doner pazartesi teslim eder en gec cuma gunu de geri alirsiniz pasaportunuzu.

nepharyl_

Mesaj gönderen nepharyl_ » Prş Mar 23, 2017 9:49 pm

Denizz yazdı:Merhaba. Belgelerini almanya ya yollayacak, incelendikten 4-6 hafta sonra, olumlu yada olumsuz sonuclandiktan sonra arayip pasaportunu isteyecekler.
Kisacasi mumkun bu durum, aradiklarinda bir haftaligina Turkiye ye geri doner pazartesi teslim eder en gec cuma gunu de geri alirsiniz pasaportunuzu.
Yani bu durumda dil kursu vizesine başvurmam sorun olmaz değil mi? Daha sonrasında şartlı kabul ile üniversite için başvurabilirim? Çok teşekkür ederim içime su serptiniz.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Prş Mar 23, 2017 10:02 pm

Denizz yazdı:Welly pardon, duzeltmek istedim. sanirim eskiden dedigin gibiydi ama artik Kargoyla da teslim aliyorlae ve yine kargo ile evine gonderiyorlar. Ben oyle yaptim ordan biliyorum.
evet eskiden böyleydi izmir konsoloslugunda. simdi degismis olabilir. sagol güncel bilgi icin