Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya'da Tıp

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
dekiterru

Almanya'da Tıp

Mesaj gönderen dekiterru » Çrş Nis 26, 2017 9:04 pm

Merhaba arkadaşlar.
Almanya'da tıp okumak istiyorum. Ancak lise ortalamam 75,43. Bu ortalamayla Almanya'da herhangi bir üniversiteden kabul almam mümkün değil mi? Lise ortalamasına dikkat etmeyen üniversiteler varmış diye okudum forumda. Bir de tesdaf ile lise ortalaması yukarı çekilebiliyormuş sanırım, bu nasıl oluyor?
Bir de 75'i alman not sistemine çevirdiğimizde kaç oluyor?

Gerçekten çok istiyorum. Yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum.

Yolcu97

Re: Almanya'da Tıp

Mesaj gönderen Yolcu97 » Çrş Nis 26, 2017 9:17 pm

Lysden cok yuksek yapman gerek ilk olarak...Konuyu baya yanlis arastirmissin..Testdaf ile ortalama falan yukselmiyor..TestAs var o senin alman sistemine gore notunu yukseltiyor..Universiteden kabul alman icin lysden benim tahminimce tip icin ilk 10bin yapman gerekiyor galiba..Cunku burda tip lisansi icin 1-1.5 dolaylarinda puanin olmasi gerekiyor ..Yanlisim varsa duzeltin ..Lise diplomasina gore alinsaydi suan burasi turkiyedeki ozel okuldan cikanlarla kaynardi...

Zebercet

Mesaj gönderen Zebercet » Prş Nis 27, 2017 12:18 am

Yolcu97 yazdı:Lysden cok yuksek yapman gerek ilk olarak...Konuyu baya yanlis arastirmissin..Testdaf ile ortalama falan yukselmiyor..TestAs var o senin alman sistemine gore notunu yukseltiyor..Universiteden kabul alman icin lysden benim tahminimce tip icin ilk 10bin yapman gerekiyor galiba..Cunku burda tip lisansi icin 1-1.5 dolaylarinda puanin olmasi gerekiyor ..Yanlisim varsa duzeltin ..Lise diplomasina gore alinsaydi suan burasi turkiyedeki ozel okuldan cikanlarla kaynardi...

Mühendislikler için sıralama ne durumda? Minimum kaç bininci olmak lazım size göre?

Yolcu97

Mesaj gönderen Yolcu97 » Prş Nis 27, 2017 9:06 am

Zebercet yazdı:Mühendislikler için sıralama ne durumda? Minimum kaç bininci olmak lazım size göre?
Tam bu boyledir diye bir bilgim yok...Ama tipi duyuyorum surekli...Muhendisliklerde uniye gore degisiyor...Genel olarak nc yok (muhendislik)unilerde ,basvurulara bagli biraz..Aachen ,kit gibi isimli unilerde nc var onlarin sitelerinde yaziyor...Ama bircok unide nc yok muhendisliklerde ..Bunun sebebide burda konustugum kisilerden aldigim bilgiler ;giriliyor ama bitirme kismi zor oluyormus..

dekiterru

Mesaj gönderen dekiterru » Prş Nis 27, 2017 1:59 pm

Yolcu97 yazdı:Lysden cok yuksek yapman gerek ilk olarak...Konuyu baya yanlis arastirmissin..Testdaf ile ortalama falan yukselmiyor..TestAs var o senin alman sistemine gore notunu yukseltiyor..Universiteden kabul alman icin lysden benim tahminimce tip icin ilk 10bin yapman gerekiyor galiba..Cunku burda tip lisansi icin 1-1.5 dolaylarinda puanin olmasi gerekiyor ..Yanlisim varsa duzeltin ..Lise diplomasina gore alinsaydi suan burasi turkiyedeki ozel okuldan cikanlarla kaynardi...
Testas benim lys puanimi mi yoksa lise ortalamami mi yukseltiyor? Bir de herkes lys siralaman soyle olmali diyor ama onemli olan puan degil mi, Almanya siralamaya mi bakiyor puana mi?

Yolcu97

Mesaj gönderen Yolcu97 » Prş Nis 27, 2017 2:59 pm

Almanyadaki uniler senin lys puanina bakiyor...Nc dedikleri lys puanina gore hesaplaniyor..testas senin nc puanini etkiliyor...Seninle birlikte basvuranlarrinda nc puanina bakiyolar..Kac adam alcaksa nc puani yuksek olanlardan almaya basliyolar...Basvurdugun yildaki talebe bagli ...

Zebercet

Mesaj gönderen Zebercet » Prş Nis 27, 2017 6:09 pm

Yolcu97 yazdı:Tam bu boyledir diye bir bilgim yok...Ama tipi duyuyorum surekli...Muhendisliklerde uniye gore degisiyor...Genel olarak nc yok (muhendislik)unilerde ,basvurulara bagli biraz..Aachen ,kit gibi isimli unilerde nc var onlarin sitelerinde yaziyor...Ama bircok unide nc yok muhendisliklerde ..Bunun sebebide burda konustugum kisilerden aldigim bilgiler ;giriliyor ama bitirme kismi zor oluyormus..
İlgilenip cevap verdiğiniz için çok teşekkürler.

dekiterru

Mesaj gönderen dekiterru » Prş Nis 27, 2017 7:08 pm

Yolcu97 yazdı:Almanyadaki uniler senin lys puanina bakiyor...Nc dedikleri lys puanina gore hesaplaniyor..testas senin nc puanini etkiliyor...Seninle birlikte basvuranlarrinda nc puanina bakiyolar..Kac adam alcaksa nc puani yuksek olanlardan almaya basliyolar...Basvurdugun yildaki talebe bagli ...
Anladim tesekkurler. Tip imkansiz gibi. Fizyoterapi ve rehabilitasyon icin de mi cok dusuk sizce ortalamam? Veya psikoloji? Psikolojinin nc puanlarina baktigimda cok sasirdim, hukuktan bile yuksek.

Yolcu97

Mesaj gönderen Yolcu97 » Prş Nis 27, 2017 10:25 pm

Evet psikoloji cok yuksek..Benim burda arkadasim var dusseldorfta psikoloji okuyor ..Zamaninda 1.3 ile girmis..Fizyoterapi ile ilgili bilgiye sahip degilim..

dekiterru

Mesaj gönderen dekiterru » Prş Nis 27, 2017 11:38 pm

Yolcu97 yazdı:Evet psikoloji cok yuksek..Benim burda arkadasim var dusseldorfta psikoloji okuyor ..Zamaninda 1.3 ile girmis..Fizyoterapi ile ilgili bilgiye sahip degilim..
Hangi universitede okuyor arkadasiniz?

Yolcu97

Mesaj gönderen Yolcu97 » Prş Nis 27, 2017 11:49 pm

dekiterru yazdı:Hangi universitede okuyor arkadasiniz?
Heinrich-Heine-Universität Düsseldorf

BS99

Mesaj gönderen BS99 » Pzt Haz 26, 2017 9:00 am

mf3 sıralamamın 13bin 14bin gibi bir şey olacağını düşünüyorum. türkiyede tıp fakültesine yerleşirim bu sıralamayla fakat almanya bu sıralamayı kabul ediyor mu?? (başvuru yapmayı düşündüğüm üniversiteler: Rwth Aachen, Bonn university, heidelberg university)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Haz 26, 2017 9:51 am

Siralamaya degil puanlara bakiliyor.

Ayrintili bilgiler burda var:

https://www.deutschstudent.com/portfoli ... lioCats=16
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com