Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Lys sonrası almanyada üniversiteye başlamak

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Ozgengela

Lys sonrası almanyada üniversiteye başlamak

Mesaj gönderen Ozgengela » Pzt Nis 24, 2017 8:44 pm

Meraba arkadaşalar size birkaç sorum olacak. Üniversiteye Almanya'da başlamak istiyorum üniversiteleri ve üniversite kurslarını araştırdım.Aklıma yatan bazı üniversiteler var fakat bütün kurları bitirmek zorundamıyız sorusunun cevabını bulamadım.Ben sadece bir kura yazılıp almancamı kendim geliştirmek istiyorum.Arkadaşlıklar ve orada işe girerek sonrasında testdaf ı veririm .Böyle bir Şey yapabilir miyim ? Bir diğer sorum bana önerebileceğiniz yurtları ve kursları ucuz beğendiğiniz şehir ve üniversite var mı cevaplarsanız sevinirim

duisburger

Re: Lys sonrası almanyada üniversiteye başlamak

Mesaj gönderen duisburger » Pzt Nis 24, 2017 11:29 pm

Yani sadece A1 kursuna gidip diger seviyeleri, dsh testdafa kadar kendi basina arkadas cevrenden ögrenip sonra dsh sinavina girebilirmiyim diyemi soruyorsun???

burak0992

Mesaj gönderen burak0992 » Pzt Nis 24, 2017 11:53 pm

Öyle bir ihtimal olamaz,çünkü oturum alırken dil kursu kayıt belgesi isteniyor. Zaten pratikte neredeyse imkansız öyle geliştirmen.
Be different,make a difference...

Ozgengela

Mesaj gönderen Ozgengela » Sal Nis 25, 2017 9:17 am

Bir kura kaydolacağım zaten

Yolcu97

Mesaj gönderen Yolcu97 » Sal Nis 25, 2017 9:36 am

Arkadasin demek istedigi anladigim kadariyla ...Ben almanyaya kurs kaydi ile geliyim..Kursa gitmiyim geldigimde disarda konusa konusa ogreniyim yada kendi cabamla...Yanlis anlamissam belirt lutfen..Durum bu yazdigim gibiyse A1 seviyesini hallettin hadi a2 de olsun sonrasini nasil tek basina halledeceksin....

duisburger

Mesaj gönderen duisburger » Sal Nis 25, 2017 10:01 am

isin zor Physiker. Bu seneki ergen tayfasi daha ucuk. :shock: :lol: Her yeni jenerasyonlari daha bir farkli oluyor, seneyeki yeni ergen tayfasi sanirim üniversite okumadan orda mühendislik yapabilirmiyim cok fazla acik varmis Almanya da diye sormaya baslar.

Ozgengela

Mesaj gönderen Ozgengela » Sal Nis 25, 2017 10:18 am

Almancam zaten çok iyi durumda yorum yaparken dikkat edelim uçukluk meselesi değil bu olayı gerçekleştiren örnekler var ben sadece onaylamak için sordum

Yavuzhan

Mesaj gönderen Yavuzhan » Sal Nis 25, 2017 4:19 pm

Almancaniz bahsettiginiz kadar iyi bir durumda ise bunu sertifika ile kanitlayip zaten direkt universiteye baslayabilirsiniz.Ama kime gore cok iyi,iste o tartisilir.