Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yuksek lisans ve Ögrenci vizesi sorulari

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
sevinctommy

Yuksek lisans ve Ögrenci vizesi sorulari

Mesaj gönderen sevinctommy » Prş Mar 23, 2017 11:39 pm

Merhaba Sevgili Arkadaslar,

Ben Almanya`ya ErasmusStaj (D) vizesiyle geldim. Bremen universitesinin lisans hazirlik bolumune basvurdum ve hazirlik ogrenci olarak kaydoldum.Yabancilar Ofisine gidip tam vizemi uzatacaktim ki mevcut olan vizem ogrenci olarak uzatamayacagimi Türkiye`ye dönüp Alman Konsolosluguna Ögrenci vizesine basvurmam gerektigini ögrrendim.
1, 25 yasindayim Türkiyede Uluslararasi iliskiler bolumunu bitirdim. Bremen universitesi`nde Tarih bolumune basvurdum (Lisans)ve sartli kabul edildim. Bu durumda Ögrenci vizesi alabilme durumum nasildir? ('Yasimdan ve ikinci universite icin basvurma olmamla ilgili)
2.Ben Uni-Assist basvurdugumda pre-ceheck´ten sonra bana bi belge gondermislerdi "belgelerinizi inceledik Almanya´da universite okuyabilirsiniz ve bu belgeyle ulkenizdeki Almanya temsilciligine vize icin basvurabilirsiniz"
Yasimdan ve 2. lisans okuma istegim olumsuz olarak kabul gorunurse ben burada ornegin Osnabruck universitesinde Siyaset bilimi ve Demokrasi bolumune yüksek lisans icin basvurusam uni-assist belgeleri inceledikten sonra yüksek lisansla ilgili bana lisansta gonderdigi gibi o belgeyi gonderebilir mi? ve bu belge benim Ögrenci ´vizesi almama yeterli olur mu?
3, Uni assist yaklasik 1 ay once basvurmustum suan tekrardan bi basvuru olursa ayni belgeleri gondermem gerekecek mi?

Yardimlariniz icin cok tesekkur ederim

Not.Bremen universitesine kayit ve uni- assist basvuru hakkinda sorulariniz varsa cekinmeden sorabilirsiniz. Ben basvuru yaparken cok yardim almistim simdi yardim etme zamani !!!

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Yuksek lisans ve Ögrenci vizesi sorulari

Mesaj gönderen Physiker » Cum Mar 24, 2017 11:28 am

Evet tekrar yeni bir lisans basvurusu ile vizede problem yasayabilirsiniz.

Yeni bir basvuru icin uni assist e tekrardan evrak göndermeye gerek yok.

Yüksek lisans kabulü verip veremeyeceklerini biz bilemeyiz tabiki. Basvuru yapilan bölümün hocalari Türkiye deki lisans derslerine ve ortalamasina göre karar veriyorlar.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

sevinctommy

Re: Yuksek lisans ve Ögrenci vizesi sorulari

Mesaj gönderen sevinctommy » Cum Mar 24, 2017 11:33 am

Physiker yazdı:Evet tekrar yeni bir lisans basvurusu ile vizede problem yasayabilirsiniz.

Yeni bir basvuru icin uni assist e tekrardan evrak göndermeye gerek yok.

Yüksek lisans kabulü verip veremeyeceklerini biz bilemeyiz tabiki. Basvuru yapilan bölümün hocalari Türkiye deki lisans derslerine ve ortalamasina göre karar veriyorlar.
Ilginiz ve cevabiniz icin cok tesekkur ederim.
_Uni-assistìn Pre-ceheckten sonra "evraklarinizi inceledik Almanyada yüksek ogrenim gorebilirsiniz ve uniye gonderdik siz Alman vizesine bu belgeyle basvurabilirsiniz yazisi" ile basvurdugumda Konsolosluga bu belgeyle vize <alabilirmiyim?