Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Oturum sorunsalı yabancılar polisi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
tornekalo

Oturum sorunsalı yabancılar polisi

Mesaj gönderen tornekalo » Sal Mar 14, 2017 8:29 pm

Oturum uzatma ile ilgili sorunlar yaşıyorum, yorumlarınıza ihtiyacım var.
Almanya ya geleli 20 ay oldu fakat henüz testdaf veremedigim icin üniversiteye başlayamadim.
Yabancilar polisinde Aralık ayında gerçekleşen randevum da testdaf sonucumun 28 martta geleceğini soyledim, ayrıca bloke hesabımda kalan paramin yeterli olmadığını belirttiler ve 29 Mart'a kadar oturumumu uzatmislardi..

Suan testdaf sonucumu bekliyorum ve banka hesabıma 7000 euro yatiridim sorun çıkmasın diye..
Fakat Şuan Oturum süremin bitmesine 2 hafta kalmasına rağmen henuz bir randevu göndermediler, oysa 2 ay öncesinden randevu gönderilirdi..

Şimdiden teşekkürler iyi forumlar..
yasamak direnmektir.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Oturum sorunsalı yabancılar polisi

Mesaj gönderen Physiker » Prş Mar 16, 2017 2:46 am

testdafi gecersen bir yere kayit yaptirip götürüp vizeni uzatacaksin, gecemezsen maalesef geri döneceksin büyük ihtimal.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

tornekalo

Mesaj gönderen tornekalo » Cum Mar 17, 2017 10:41 pm

Yalnız Testdafi geçmiş olsam dahi wintersemesterı beklemem gerekecek.. Buda üniversiteye kaydımın ortalama 5-6 ay süreceği anlamına geliyor.. bu süre içerisinde oturumsuz mu kalacağım ? Yoksa geri mi dönmem gerekiyor? Birde randevu almak için arıyorum meşgul mail atıyorum otomatik cevap geliyor. Nasıl randevu alacağım bilemiyorum.
yasamak direnmektir.

tornekalo

Mesaj gönderen tornekalo » Pzr Mar 19, 2017 4:22 pm

Physiker yazdı:testdafi gecersen bir yere kayit yaptirip götürüp vizeni uzatacaksin, gecemezsen maalesef geri döneceksin büyük ihtimal.
Yalnız Testdafi geçmiş olsam dahi wintersemesterı beklemem gerekecek.. Buda üniversiteye kaydımın ortalama 5-6 ay süreceği anlamına geliyor.. bu süre içerisinde oturumsuz mu kalacağım ? Yoksa geri mi dönmem gerekiyor? Birde randevu almak için arıyorum meşgul mail atıyorum otomatik cevap geliyor. Nasıl randevu alacağım bilemiyorum.
yasamak direnmektir.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Mar 20, 2017 1:20 am

Evet o sürede Türkiye de bekleyeceksiniz büyük ihtimal. Randevu icin gidip direk yabancilar daireisnden randevu alin.
www.deutschstudent.com

tornekalo

Mesaj gönderen tornekalo » Cum Mar 24, 2017 4:20 am

11.05.2017 ye randevu verdiler bu süre içinde oturumsuz kalmak normal mi ?
yasamak direnmektir.

tornekalo

Mesaj gönderen tornekalo » Sal Mar 28, 2017 5:48 pm

Physiker yazdı:Evet o sürede Türkiye de bekleyeceksiniz büyük ihtimal. Randevu icin gidip direk yabancilar daireisnden randevu alin.
Testdaf sınavı sonucum geldi maalesef felaket,
(3 U3 3 3)
Geçen hafta da Üniversite de einstufungtest yapmıştım, ondan geçerli not almışım üniversitede Almanca kursuna başlamak için yarın kayıt yaptıracağım. galiba studentausweiß veriyorlarmış. Bilmiyorum ne haklarım olabilir ?
Oturum uzatma konusunda bir rol oynarmı ?
yasamak direnmektir.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Mar 28, 2017 6:50 pm

Biraz zor ama belki bir 3 aylik fixion daha verebilirler. Üniversitenin adini bilmeden ne haklar verdigini bilemeyiz maalesef.
www.deutschstudent.com

aysebusra

Mesaj gönderen aysebusra » Sal Mar 28, 2017 7:15 pm

Merhaba physiker arkadasla ayni durumdayim bugün vizem bittti adam bana sinav sonucunla gel deyip sinav sonucuna göre vizemi vermisti. sinav sonucum 3443 konusma ve yazmadan baya emindim aslinda hepsinden emindim ama düsük geldi napicam ben simdi 14 le? cok üzgünüm bütün emeklerim cöp mü olucak

tornekalo

Mesaj gönderen tornekalo » Sal Mar 28, 2017 9:22 pm

Physiker yazdı:Biraz zor ama belki bir 3 aylik fixion daha verebilirler. Üniversitenin adini bilmeden ne haklar verdigini bilemeyiz maalesef.
Kiel Christian Albrechts Universität
yasamak direnmektir.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Mar 29, 2017 8:25 am

Kiel de ögrenci haklarindan faydalaniliyor.

Bir de ayni durumu yasayanlar, gidip cevresindeki hochschulelerle yüzyüze görüsün. Bir ihtimal acik olan bölümlere(zulassungsfrei) kayit yapabilirler, durumunuzu iyi bir sekilde anlatabilirseniz. Aksi takdirde büyük ihtimal emekleriniz bosa gidecek maalesef.
www.deutschstudent.com

tornekalo

Mesaj gönderen tornekalo » Cmt Nis 08, 2017 6:55 pm

1 hafta oldu CAU Lektorat ta Almanca kursuna başladım. Mecburi olmadığı halde Bir daha testdaf yapmak istemem. Şimdi üniversite de DSH Sınavına hazırlanıyorum (2 semester). Öğrenci kartı da verdiler. kampüs ortamı dil öğrenmek için gerçekten güzel bir atmosfer.. Umarım yabancılar polisi de anlayış gösterir ve oturum sorunu çıkartmaz.. umarım bizim yaşadığımız bu sorunlar ve anlattığımız bu deneyimler Almanya ya öğrenci olarak gelecek olan arkadaşlara ders niteliğinde olur.

Zulassungfrei olan bölümlere kayıt için semester başvuru tarihlerinde mi başvuru yapmalıyız yoksa daha önceden üniversiteye gidip bu bölümlere kayıt olabiliyor muyuz ? Ve direk üniversite de bireysel olarak yapılır mı yoksa Üni asıst üzerinden mi isterler ?

Physiker yazdı:Kiel de ögrenci haklarindan faydalaniliyor.

Bir de ayni durumu yasayanlar, gidip cevresindeki hochschulelerle yüzyüze görüsün. Bir ihtimal acik olan bölümlere(zulassungsfrei) kayit yapabilirler, durumunuzu iyi bir sekilde anlatabilirseniz. Aksi takdirde büyük ihtimal emekleriniz bosa gidecek maalesef.
yasamak direnmektir.