Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Üniversite önerisi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Emreds

Üniversite önerisi

Mesaj gönderen Emreds » Pzt Şub 20, 2017 6:06 pm

Merhabalar bu sene lys sonucumu almamla birlikte almanyada üniversitelere başvurmayı düşünüyorum aslında ilk hedefim frankfurt işletmeydi fakat işletme bölümü çok iyi olduğu için girmem zor(en azından bu forumda yardımcı olanların söyledikleri buydu) frankfurt üniversitesine başvuracağım tabii fakat eğer bu konularda aranızda bilgili olan varsa bana en iyiler arasında olmayan ortalama üstü üniversiteler önerebilirseniz(işletme bölümü) çok sevinirim.

Kullanıcı avatarı
dr13agon

Re: Üniversite önerisi

Mesaj gönderen dr13agon » Pzt Şub 20, 2017 11:24 pm

Selamlar,

İlk etapta Almanca dil seviyenize göre okulları araştırmanız daha doğru olacaktır. Eğer dil seviyenizi belirtirseniz daha isabetli öneriler yapabiliriz.

Zebercet

Mesaj gönderen Zebercet » Sal Şub 21, 2017 12:58 am

Aynı durum bende de var,almancam A2 seviyesinde ortalama üstü ama TUM kadar da uçuk olmayan bir üni arıyorum tavsiyelerinize,önerilerinize açığım.
Bölüm:Endüstri mühendisliği(Lisans)

Mkyc01

Mesaj gönderen Mkyc01 » Sal Şub 21, 2017 11:34 am

Merhaba, lys sonucunu aldığınız da başvuru tarihi geçmiş oluyor bu yüzden fazla seçeneğin kalmıyor.
Aller Anfang ist schwer.

Zebercet

Mesaj gönderen Zebercet » Sal Şub 21, 2017 1:43 pm

Mkyc01 yazdı:Merhaba, lys sonucunu aldığınız da başvuru tarihi geçmiş oluyor bu yüzden fazla seçeneğin kalmıyor.
Ben 1 sene almanca hazırlık okuyacağım için o konuda bir sıkıntım yok A2 ile başlamak pek akıl karı değil zaten

Mkyc01

Mesaj gönderen Mkyc01 » Sal Şub 21, 2017 1:48 pm

Zaten A2 ile başlayamazsınız.Önce şartlı kabul alırsın daha sonra DSH Testdaf yada Telc C1 sınavını başardıktan sonra tekrar başvuru yapabilirsin.
Aller Anfang ist schwer.

Zebercet

Mesaj gönderen Zebercet » Sal Şub 21, 2017 2:16 pm

Mkyc01 yazdı:Zaten A2 ile başlayamazsınız.Önce şartlı kabul alırsın daha sonra DSH Testdaf yada Telc C1 sınavını başardıktan sonra tekrar başvuru yapabilirsin.
Aynen öyle ben de onu demek istemiştim,herhangi bir üni varmı tavsiye edebileceğiniz?