Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yüksek lisans hakkında yardım

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Snoop

Yüksek lisans hakkında yardım

Mesaj gönderen Snoop » Pzt Şub 20, 2017 12:37 pm

Merhabalar

Ben Almanya'da yüksek lisans yapmayı çok isteyen biriyim, bu bağlamda geçen yaz Metalurji ve Malzeme Mühendisliğinden mezun oldum. Ortalamam o kadar iyi değil (2,66/4, 76,4/100) fakat üniversite içerisinde üst %10'luk kısımdayım yani ilk 8 içerisindeyim. Bu benim başvurularım açısından bir fayda sağlayabilir mi? Ayrıca şuan da tam olarak bölüm bulmakta zorlanıyorum yani aklıma Material engineering olan üniversiteler var fakat çoğundan ortalamam nedeniyle ümidim yok. Ayrıca Management'te ise birkaç üniversite buldum sizden bunlar hakkında görüşlerinizi belirtmenizi rica ediyorum.

https://www.daad.de/deutschland/studien ... degree[]=2

https://www.daad.de/deutschland/studien ... 4&lang[]=2
https://www.daad.de/deutschland/studien ... management

Durumuma göre önerebileceğiniz veya başvur dediğiniz okulları da yazarsanız çok memnun olurum.

Ümitsiz olduklarım: Ulm, Chemnitz, Augsburg, TU Dortmund, Kiel, FAU Erlagen-Nürnberg

Şimdiden çok teşekkür ederim.

burak0992

Re: Yüksek lisans hakkında yardım

Mesaj gönderen burak0992 » Pzt Şub 20, 2017 1:26 pm

Linkteki bölümler İngilizce ve İngilizce Master'da ortalamanız ile kabul almanız çok düşük. Almanca bölümleri denemeniz daha iyi olur.
Be different,make a difference...

Snoop

Mesaj gönderen Snoop » Pzt Şub 20, 2017 4:21 pm

burak0992 yazdı:Linkteki bölümler İngilizce ve İngilizce Master'da ortalamanız ile kabul almanız çok düşük. Almanca bölümleri denemeniz daha iyi olur.

Şuan için almancaya başlamak sonrasında ilerletmek falan 2 senemi alır sanırım. İngilizce olarak çok bir şansım yok yani?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Şub 20, 2017 6:36 pm

Management masterina kesin olarak kabul vermezler. Basvuruda sadece ortalamaya bakarlar. %10 luk dilimde yer almanizin bir etkisi olmaz maalesef. Tu clausthal de eklenebilir listeye.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Snoop

Mesaj gönderen Snoop » Sal Şub 21, 2017 4:29 pm

Physiker yazdı:Management masterina kesin olarak kabul vermezler. Basvuruda sadece ortalamaya bakarlar. %10 luk dilimde yer almanizin bir etkisi olmaz maalesef. Tu clausthal de eklenebilir listeye.

Anladım hocam peki bu hususta bana verebileceğiniz herhangi bir öneri var mı? Yurt dışında okumayı çok istiyorum ve evet durum bundan ibaret.