Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Master için Okul Önerileri

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
turker99

Master için Okul Önerileri

Mesaj gönderen turker99 » Sal Oca 31, 2017 2:15 pm

Merhaba arkadaşlar. Sizden NRW için okul tavsiyeleri bekliyorum. Ben makine müh. son sınıf ögrencisiyim şu ort 2.40 bahar döneminden sonra da büyük ihtimal 2.50 civarı olur. İngilizcem B2-C1 seviyelerinde ama toefl yada ielts belgem yok henüz girmedim. Almancam A2.1 ve sureklı calısıyorum bu yaza girerken A2 sertifikasını alırım diye düşünüyorum tabi ama başvurulara yetişir mi bu sertifika muallakta. yani büyük ihtimal sadece şartlı kabul alan okullara başvurabiliyorum. siz nereleri öneririsiniz ve/veya ayrıca ne yapmamı önerirsiniz ? Şimdiden teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
erennnsahin

Re: Master için Okul Önerileri

Mesaj gönderen erennnsahin » Sal Oca 31, 2017 7:26 pm

Selam,

Clausthal,siegen,paderborn üni.lerine başvurabilirsin şartlı kabül için. A2 ile başka şartlı kabül veren okullarda vardır elbet ama 2.50 gibi bi ortalamayla kabül verebilecek olanlar bunlar gibi duruyor.

Tavsiyeye gelecek olursak vize görüşmesi yapana kadar B1 sertifikası almaya çalış. Ortalaman biraz düşük kabülde değilde belki vizede sana problem yaratabilir. Bu açığı dil sertifikanla kapatabilirsin. sen mezun olup okuldan kabül alıp vizeye gidene kadar bunlar şartları iyice ağırlaştırırlar A2 ye bile red vermeye başlarlar. O yüzden terse yatmamak adına B1 al derim.

Bu arada ingilizcene güveniyorsan kesinlikle belgele derim. Söz uçar yazı kalır, belge her zaman iyidir. Bide lafla peynir gemisi yürümez derler o ayrı ama : D
Başarılar

Terse yatmak : Yani işlerin beklediği gibi gitmemesi. Adanada terso olma da derler :D

turker99

Mesaj gönderen turker99 » Sal Oca 31, 2017 7:53 pm

Öneriler için teşekkürler. Peki ben bu başvuruları kendim yapmak istiyorum danışmansız çok mu zor olur okullar için istenen belgeler nelerdir sizin bilginiz var mı ?

Kullanıcı avatarı
erennnsahin

Mesaj gönderen erennnsahin » Sal Oca 31, 2017 9:38 pm

Üniversitelere iki şekilde başvuru yapabilirsin ya kendi websitelerinden direk o üniversiteye yada üni-assist denilen ortak bir sistem üzerinden. Başvuracağın üniversiteye göre değişir web sitelerine girip bakman lazım tek tek.

İngilizcen varsa kendinden halledebilirsin işlemleri tabi biraz zor olur herşeyi araştırman lazım iş okul başvurusuyla bitmiyor daha bunun vize için gerekli evraklar süreci, dil kursu kayıt süreci, kalacak yer ayarlama süreci. Bu işlemler biraz seni yorabilir Almanca bilen birinden destek almanı gerektirecek durumlar olabilir. Ama halledilmez diye birşey yok.

Ama baktın işin içinden çıkamıyorsun. Dışardaki danışmanlık şirketlerinin tuzağına düşme 1000- 1500-2000$ gibi uçuk fiyat istiyorlar geneli. Sitede uygun fiyata danışmanlık hizmeti veriliyor kesinlikle işini görür. Ben bir müşterileri olarak tavsiye ediyorum. Reklam yapmıyorum!!

Dediğim gibi forumda tüm işlemlerini halletmen için tüm bilgiler fazlasıyla var tek yapman gereken okumak. Araştırmak. İşlemler o kadarda zor değil.

Dersenki madem öyle sen niye kendin yapmadın?
Cevabım : Bu kadar kritik ve hassas bir süreci riske atmak istemedim profesyonel işin ehli birinden yardım almak istedi. Fiyatta makul geldi sonuçta gelecek hayatına en önemli adımı atıyorsun. Bazı fedakarlıklar yapmak gerek hem maddi hem manevi ben böyle düşündüm
Detaylı bilgi için ( http://www.deutschstudent.com/hizmetlerimiz/ )

turker99

Mesaj gönderen turker99 » Sal Oca 31, 2017 10:29 pm

Teşekkürler. Diğer arkadaşların önerilerini de dört gözle bekliyorum...

ulashes

Mesaj gönderen ulashes » Sal Oca 31, 2017 10:49 pm

Eren arkadaşım clausthal için motivasyon mektubu yazıyorumda önerilerin var mı püf noktalar veya
Phantasie ist wichtiger als wissen denn wissen ist begrenzt.

ulashes

Mesaj gönderen ulashes » Sal Oca 31, 2017 10:58 pm

türker dostum seçenek olarak arkadaşın dedikleri var ama önerim dediği gibi alabildiğin kadar sertifika alman ben de aylar önce başladım bu işe ama hem vize için hem üniversite kabulü için sertifika alman şart bu ortalama ile forumu iyice incele çok konu var ama yine özet olarak bunları göreceksin
Phantasie ist wichtiger als wissen denn wissen ist begrenzt.

turker99

Mesaj gönderen turker99 » Prş Şub 02, 2017 12:22 pm

teşekkürler öneriler için

gaye_ece

Mesaj gönderen gaye_ece » Sal Şub 21, 2017 11:29 am

Merhaba, master icin sartli kabule basvurmayi dusunuyorum. Motivasyon mektubu da yollamam gerekir mi emin olamadim.. yardimci olabilir misiniz?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Şub 21, 2017 3:00 pm

yollanirsa iyi olur.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com